Καλαμάτα – Ολυμπιακός Β’ 0-0: ΙΣΟΠΑΛΟΙ χωρίς ρυθμό στην Παραλία - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

Καλαμάτα – Ολυμπιακός Β’ 0-0: ΙΣΟΠΑΛΟΙ χωρίς ρυθμό στην Παραλία

Share This

Άσφαιροι έμειναν Καλαμάτα και Ολυμπιακός Β σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου στο δημοτικό στάδιο Παραλίας. Μετά το 1-1 πριν δύο εβδομάδες στο Ρέντη, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν και πάλι ισόπαλες αυτή τη φορά χωρίς γκολ, στο τελευταίο τεστ ενόψει της επανεκκίνησης του πρωταθλήματος της super league 2 που για την Καλαμάτα θα γίνει την προσεχή Παρασκευή με αντίπαλο την Κηφισιά.

Η Μαύρη Θύελλα είχε κάποιες φάσεις για γκολ χωρίς όμως να παρουσιάσει ανάλογη αποτελεσματικότητα, με τους νεαρούς ερυθρόλευκους να προβάλουν αντίσταση έχοντας τα τρεξίματα και προσπαθώντας να παίξουν την μπάλα με τη μία στον κακό αγωνιστικό χώρο της Παραλίας.

Πως έπαιξαν

Ο Ίλτσο Γκεοργκιόσκι παρέταξε ενδεκάδα με δυο αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης με τους Ασίγκμπα, Μοζέρ αντί των Μαβινγκά, Μπαξεβάνου. Στο σχηματισμό 4-1-4-1, ο Ταΐρης βρέθηκε κάτω απο τα γκολπόστ, στα άκρα της άμυνας οι Μοζέρ (δεξιά), Λιποράσε, κεντρικό δίδυμο οι ΛουπάνοΑσκίγκμπα και μπροστά τους ο Παπατόλιος. Τετράδα στα χαφ απο τα δεξιά οι ΑρναρέλληςΆλβεςΚαραγκούνηςΒασιλόγιαννης και στην κορυφή ο Πασάς.

Ο Γιάννης Οκκάς στο 4-2-3-1 παρέταξε στην άμυνα από τα δεξιά τους Νίκολιτς, Καλογερόπουλο, Χρυσόπουλο, Κεραμιδά. Στον άξονα οι Μαυριουδής, Σουρλής, δεξιά ο Μαρίνος, αριστερά ο Κωστή και ο Λιάτσος πίσω απο τον προωθημένο Μπά.

Το ματς

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε σε χαμηλό ρυθμό και με λιγοστές φάσεις. Η Καλαμάτα είχε την καλύτερη στιγμή της στο 36΄όταν ο Λιποράσε πήρε το ριμπάουντ από διώξιμο του Σουρλή σε εκτέλεση φάουλ του Βασιλόγιαννη και σούταρε αλλά ο Στουρνάρας πετάχτηκε στη γωνία του του και έδιωξε. Οι ερυθρόλευκοι απείλησαν στην εκπνοή με πλασέ του Μπα που εξουδετέρωσε ο Ταΐρης.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι φάνηκε να έχει λίγο καλύτερο ρυθμό χωρίς όμως κάτι το εντυπωσιακό. Η Καλαμάτα είχε καλύτερες στιγμές στο 64’ με σουτ άουτ του Βασιλόγιαννη και στο 74’ με σουτ του Τριανταφυλλάκη που απέκρουσε ο Περλέσι εσύ ενώ οι ερυθρόλευκοι είχαν την καλύτερη στιγμή τους σε σουτ άουτ του Μαρίνου στο 50ο λεπτό.

ΚαλαμάταΤαΐρης, Μοζέρ, Λουπάνο, Ασίγκμπα, Λιποράσε, Παπατόλιος, Καραγκούνης, Ματέους, Βασιλόγιαννης, Αρναρέλλης, Πασάς (11άδα), Λαδάς, Δρούγας, Πανουργιάς, Ρόβας, Τάτος, Λούκαστσικ, Μαβινγκά, Τριανταφυλλάκης, Μπουλάρι.

Ολυμπιακός Β’: Στουρνάρας, Νίκολιτς, Καλογερόπουλος, Χρυσόπουλος, Κεραμιδάς, Μαυρουδής, Σουρλής, Κωστή, Μαρίνος, Λιάτσος, Μπα (11άδα), Μιχαήλ, Περλέσι, Αλ Μασαρί, Κατσουλίδης, Σαπουντζής, Τσέλιος, Αργυρίου, Ιμπαγάσα, Πινακάς, ΒλαχομήτροςΚαράκουτης