Νέα απώλεια για την Καλαμάτα που έμεινε στο μηδέν στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΟΦ Ιεράπετρας - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

Νέα απώλεια για την Καλαμάτα που έμεινε στο μηδέν στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΟΦ Ιεράπετρας

Share This

Νέα απώλεια για την Καλαμάτα που κόλλησε στο μηδέν στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΟΦ Ιεράπετρας.

Ο Πασάς είχε δοκάρι στο 14’ για τους φιλοξενούμενους, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ταΐρης έπιασε πέναλτι του Καζάου με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα. Στο 36’ η ομάδα του ΟΦΙ είχε δοκάρι με τον Κατάλντι, ενώ η Καλαμάτα «απάντησε» βρίσκοντας ξανά δοκάρι στο 77’ με τον Λιποράσε με το 0-0 να μένει ως το τέλος της αναμέτρησης.

ΕΙΔΕ ΒΕΛΤΙΩΣΗ Ο ΚΑΚΑΛΕΤΡΗΣ “ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ”

“Δώσαμε ένα πολύ δύσκολο εκτός έδρας αγώνα απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Σταθήκαμε καλά κυρίως στο β ημίχρονο, σε ένα παιχνίδι που φαινόταν ότι όποιος έβαζε πρώτος γκολ θα είχε και τον πρώτο λόγο για τη νίκη.

Η Ιεράπετρα ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, ενώ εμείς στο δεύτερο. Κρατήσαμε την μπάλα, είχαμε καλή κυκλοφορία και θα μπορούσαμε να προηγηθούμε με το δοκάρι του Λιποράσε όπου πιθανολογώ ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή.

Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας. Ήμασταν βελτιωμένοι σε σχέση με το προηγούμενο ματς και είμαι αισιόδοξος ότι θα τα πάμε πολύ καλύτερα στα επόμενα ματς.”

Στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου η πρωτοπόρος Κηφισιά «διέλυσε» με 6-0 την Επισκοπή και παρέμεινε μόνη πρώτη. Το σκορ διαμόρφωσαν οι ΜπαρμπόσαΠαυλάκηςΤετέι, ΤαλάλΓκίνης και Καλλέργης

«Διπλό» και για την Παναχαϊκή στην Κρήτη, όπου κέρδισε με 2-0 τον Ηροδότο, ενώ ο Απόλλωνας Σμύρνης πηρέ εκτός έδρας διπλό κερδίζοντας 3-0 την Προοδευτική.