Ισόπαλο το ματς της Καλαμάτας με την Προοδευτική για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

Share This

Ισόπαλο το ματς της Καλαμάτας με την Προοδευτική για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League II.

Στο σημερινό παιχνίδι το ντεμπούτο του για φέτος, και για τρίτη φορά στην καριέρα του, στον πάγκο της Καλαμάτας κάνει ο Νίκος Κακαλέτρης μετά το τέλος της συνεργασίας της ΠΑΕ με τον Νίκο Αναστόπουλο.

Ο καιρός δεν είναι σύμμαχος τη σημερινή ημέρα, με αποτέλεσμα ο κόσμος στις κερκίδες να είναι λιγοστός με ορισμένους να προσέρχονται στο γήπεδο για το δεύτερο ημίχρονο .

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4΄ με το “καλημέρα” μπροστά στο σκορ η ομάδα της Προοδευτικής. Με σκόρερ τον Παυλίδης με κεφαλιά έγινε το 0-1.

Ο νέος κόουτς έχει βάλει λίγες δικές του “πινελιές”  στο παιχνίδι της Καλαμάτας άλλαξε από τριάδα στην άμυνα και “παίζει” με 4-3-3 “καθαρό”.

Το πρώτο ημίχρονο ήθελε την Καλαμάτα να κατέχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν μια φάση κι ένα γκολ

Έχει μπει καλύτερα η Προοδευτική στο β ημίχρονο .
60΄ κλασική ευκαιρία με Ευθυμίου την κεφαλιά απέκρουσε ο Ταΐρης.
67΄απίστευτη ευκαιρία με Μαρκόφσκι να αστοχεί προ κενής εστίας
  • Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών). Βοηθοί: Μητροφάνης (Αθηνών), Νικολάου (Αθηνών)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Κακαλέτρης): Tαΐρης, Λουπάνο, Κωνσταντινόπουλος, Ασίγκκμπα, Παπατόλιος, Αρναρέλλης, Ματέους, Καραγκούνης, Τάτος, Βασιλόγιαννης, Ρόβας.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Νικοπολίδης): Αστράς, Νταβιώτης, Καρρίκι, Φάζος, Σινγκ, Παντελίδης, Αγγελόπουλος, Παυλίδης, Τσακίρης, Μάντιτς, Πάβλας.