4-0 νικήτρια η Μαύρη Θύελλα στέφθηκε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ! - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

4-0 νικήτρια η Μαύρη Θύελλα στέφθηκε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ!

Share This

Η Καλαμάτα επικράτησε  4-0 του Ιαλυσου στο ματς που εριξε τη φετινή αυλαία στο πρωτάθλημα τηςFootball league.

Ο αγώνα προβλήθηκε  Live από την τηλεόραση Best.

Η εξέλιξη

Οι παίκτες των φιλοξενούμενων υποδέχτηκαν στον αγωνιστικό χώρο τους φετινούς πρωταθλητές.

5′ πρώτη καλή φάση για την Καλαμάτα υπό τον καυτό ήλιο…. Σουτ του Παπατολιου άουτ

14′ αδύναμο σουτ του Χατζησαββα δεν ανησύχησε τον Ταΐρη

Για την ιστορία η Καλαμάτα στην έδρα της δεν έχει δεχθεί γκολ στην έδρα της.  Συνολικά η Καλαμάτα έχει κάνει 9νικες, μια ισοπαλία  και 3 ήττες.  Στην έδρα της έχει 7νικες, 6 ισοπαλίες και καμιά ήττα.

Η καλαματιανή ομάδα έχει την καλύτερη επίθεση

22′ με κεφαλιά του Μάρκο Μαρκοφσκι η Καλαμάτα μπροστά στο σκορ με 1-0

Είναι το πέμπτο γκολ του Σέρβου επιθετικου.

Στο σημείο αυτό οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονται με δέκα παίκτες καθώς τραυματίας ήταν ο Μαστραντωνακης ο οποίος στο επόμενο λεπτό έγινε αλλαγή

23′ λ.τρ. ο Μαστραντωνακης αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο. Στη θέση του πέρασε ο Χριστόπουλος.

34′ μακρινό σουτ του Κωνσταντινοπουλου πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

39′ σουτ στην κίνηση του Παυλίδη δεν πρόλαβε ο Μαρκοφσκι, η μπάλα αουτ

40′ η πρώτη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Χατζησαββα να σουτάρει ελάχιστα άουτ από το κάθετο δοκάρι της εστίας του Ταΐρη

Στο ημίχρονο, έγιναν δυο απονομες. Η πρώτη από την ομάδα του Ιαλυσου στον πρόεδρο της Καλαμάτας Γιώργο Πράσα. Ακολούθως ο πρόεδρος της Καλαμάτας απένειμε τιμητικη πλακέτα στον παράγοντα του ΑΟ Διαβολιτσιου Βασίλη Χαριτση. Θυμίζουμε ότι τα δύο σωματεία εχουν στενη συνεργασία και λόγω της καταγωγής του κου Πρασσα απο την περιοχή.

Έναρξη Β ημιχρόνου

46′ διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα  στη θέση των Μπουσμπιμπα και Φελίπε πέρασαν οι Κερη και Ηλιόπουλος

58′ φοβερό άουτ του Λορι Κερη  έβαλε την Καλαμάτα ακόμη πιο μπροστά με 2-0 στο σκορ

61′ διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα στο αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Νατσιοπουλος και Αναστασόπουλος στη θέση των Σουμπινιο και Παπατολιου

Ένα ακόμη γκολ για την Καλαμάτα. Με σουτ στο 65ο λεπτό ο Παυλίδης έκανε το 3-0

71′ αλλαγή στη θέση του σκόρερ Μπαμπη Παυλίδη πέρασε ο Τριανταφυλλακης

Αφόρητη η ζέστη σήμερα στην Καλαμάτα. Πραγματικά αντίξοες οι συνθήκες που καλούνται να παίξουν οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων

74′ σουτ του Κωνσταντινοπουλου ψηλά άουτ από το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας

76′ ο Παναγιωτου  τροφοδότησε τον Κερη που σούταρε δυνατά αλλά μπλόκαρε με το σώμα του ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων, ο Μεσσήνιος  Δημήτρης Τσιγάρος

82′ Αλλαγή για τον Ιαλυσο στη θέση του Παπαδόπουλου πέρασε ο Καραμανωλης

87’δια κεφαλής Μαρκοφσκι το σκορ ανέβηκε στο 4-0

Διαιτητης: Ελένη Αντωνίου

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Παναγιώτου, Τσελεπίδης, Ευαγγέλου, Κωνσταντινόπουλος, Παυλίδης, Παπατόλιος, Σουμπίνιο, Μπουσμπίμπα, Μαρκόφσκι, Φελίπε.

Ιάλυσος (Χαντές): Τσιγάρος, Πατσίλης, Σαββάκης,  Καρπαθάκης,  Καντούτσης, Σκεντεραϊ, Μανιώτης, Μαστραντωνάκης, Σταθόπουλος,  Παπαδόπουλος, Χατζησάββας.