ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 7-1: Φιλική αναμέτρηση με ξεκούραση... - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 7-1: Φιλική αναμέτρηση με ξεκούραση...

Share This
Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο του Ασπροχώματος, η Καλαμάτα επικράτησε με 7-1 του Απόλλωνα Καλαμάτας. Και οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν ποδοσφαιριστές οι οποίοι δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής. Μάλιστα ο Απόλλωνας αναγκάστηκε να αγωνιστεί στα πρώτα 25 λεπτά με τερματοφύλακα τον Περιβολάρη, καθώς Μπαχράμης και Τσιγάρος είχαν μικροενοχλήσεις, παρά το ότι μετά το 25ο λεπτό μοιράστηκαν το χρόνο κάτω από τα γκολποστ.
Στα της Καλαμάτας, η Μαύρη Θύελλα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έκανε το 1-0 στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Καλογερόπουλου, μετά από κόρνερ του Σαραντόπουλου, ο οποίος έγραψε το 2-0 δύο λεπτά αργότερα με σουτ στην κίνηση από πάσα του Νινιού. Το 3-0 έκανε με ωραίο σουτ ο Ντε Νίκολο στο 19ο λεπτό και το 4-0 ο Σαραντόπουλος με υπέροχη λόμπα στο 27ο λεπτό. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Ζαχαρόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή στο 36ο λεπτό.
Στο 3ο λεπτό της επανάληψης ο Αλεξόπουλος μείωσε για τον Απόλλωνα σε 5-1 με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή. Η Καλαμάτα απάντησε με τον Αθανασόπουλο και το Σαραντόπουλο, στο 6ο και 11ο λεπτό αντίστοιχα για το τελικό 7-1.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Μπεσσής, Καλογερόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Νινιός, Χελάς, Νικολόπουλος, Μερκούρης, Σαραντόπουλος, Αθανασόπουλος, Τσατσόπουλος, Ντε Νίκολο
Αγωνίστηκαν και οι: Παναγιωτόπουλος, Δημητρίου, Βασιλόπουλος, Βαρουξάκης
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Τσιγάρος, Μπαζίγος, Λαγωνικάκος, Παυλάκος, Γαβράς, Κουντάνης, Παπαβασιλόπουλος, Στραβάκος, Διονυσόπουλος, Πανταζής, Αλεξόπουλος
Αγωνίστηκαν και οι: Μπαχράμης, Περιβολάρης, Γκελκέρια, Κακαλής, Μιχαλόπουλος, Παπαδέας, Τσουλάκος,