ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ/ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ (3-0 ΤΕΛΙΚΟ) - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ/ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ (3-0 ΤΕΛΙΚΟ)

Share This
ΘΕΤΙΚΟ σκορ παρά την βροχή  στο Δημοτικό Γήπεδο Παραλίας όπου ολοκληρώθηκε ο αγώνας της Καλαμάτας με αντίπαλο το Πανόπουλο για το Πρωτάθλημα καταλήγοντας με το τρελό σκορ του 3-0.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΚΑΛΑΜΑΤΑ Ρηγανάς, Τσόπελας, Ι. Καλογερόπουλος, Καντούτσης, Σκαρλάτος, Κωνσταντόπουλος, Καραχάλιος, Ζαχαρόπουλος, Οντσβόνγκ, Πούτσης, Καλαντζής.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ/ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ Αντωνόπουλος, Τζουμάκας, Παικόπουλος, Σταματέας, Σάκκος, Κουτελιέρης, Λυμπέρης, Λαμπρογεώργος, Παπακωνσταντίνου, Παπαθεοδώρου.
1460199_230905387076410_308013747_n
1′ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
5′ Ωραία σέντρα του Τσόπελα, ο Καλαντζής έπιασε την κεφαλιά άλλα έδιωξε σωτήρια ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας.
10′ Ευκαιρία για Αμαλιάδα.
28′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ….Ο ΣΥΝΗΘΗΣ ΥΠΟΠΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ.
32′ 2-0 ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΙΝΕΙ ΣΑΦΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΜΑΣ ΟΜΑΔΑ.
40′ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ 2-0 ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ.
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ!
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.
50′ ΓΚΟΛ Ο ΟΝΤΣΟΝΓΚ ΜΕ ΠΛΑΣΕ ΚΑΙ 3-0 Η ΜΑΥΤΗ ΘΥΕΛΛΑ..
70′ Δεν υπάρχει κάποια φάση στο ματς. Έχει πέσει ο ρυθμός. Η Καλαμάτα κρατά το αποτέλεσμα.
74′ Πρώτη αλλαγή για την τοπική μας ομάδα. Βγήκε ο Καλαντζής και πέρασε στην θέση του ο Γεωργακόπουλος.
77′ Δεύτερη αλλαγή. Βγήκε ο Τσόπελας και μπήκε ο Σοφός.
85′ Πέντε λεπτά περίπου πριν το τέλος της αναμέτρησης. Τρίτη και τελευταία αλλαγή. Βασιλόπουλος μέσα, Μπόρις έξω.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ 3-0.