5σφαιρος ο ΜΓΣ, Α.Ο.Δ-Ομόνοια 2-2, Ολυμπιακός-Αβία 4-2 - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

5σφαιρος ο ΜΓΣ, Α.Ο.Δ-Ομόνοια 2-2, Ολυμπιακός-Αβία 4-2

Share This

Πέντε “5″ αναμετρήσεις περιλάμβανε το σημερινό 13/10 πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής στην Α΄Μεσσηνίας, και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής: ΜΓΣ-Α.Ο.Μεθώνης (5-1), Α.Ο.Διαβολιτσίου-Ομόνοια Καλαμάτας (2-2), Ολυμπιακός Καλαμάτας-Α.Ε. Αβίας (4-2), Α.Ο. ΦΑΡΑΙ-Αστέρας Αρφαρών (3-1), Α.Ο. Ασπρόχωμα-Άγρας 1-3!
ΜΓΣ «5» ΑΣΤΕΡΩΝ…
Καταπέλτης ο Μεσσηνιακός στη Σαββατιάτικη 13/10 αναμέτρηση με τον Α.Ο. Μεθώνης, καθώς επικράτησε στην έδρα του με 5-1. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το λάθος να προηγηθούν στο 4ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου και στη συνέχεια οι πράσινοι σε αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψαν το εις βάρος τους αποτέλεσμα, και με χατ τρικ του Σπύρου Δασκαλάκη και δυο τέρματα του Σταύρου Τσουλάκου πέτυχαν το τελικό 5-1.
ΕΜΦΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ ΜΕ ΣΩΚΑΛΗ ΣΤΟ 90+…
Στο Διαβολίτσι, ο τοπικός Α.Ο.Δ μετά από 27 χρόνια έδωσε το πρώτο του εντός έδρας αγώνα στην Α΄ Μεσσηνίας. Το τελικό 2-2 με την Ομόνοια πίκρανε τους φίλους των γηπεδούχων, καθώς αντίκρισαν τους «νερατζούρι» να δέχονται το γκολ της ισοφάρισης στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα στο 58΄ο Θεοδωρόπουλος το 1-0, στο 82΄ο Ζέππος το 1-1, στο 89΄ο Παπαδόγιαννης το 2-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σώκαλης «λύτρωσε» την καλαματιανή ομάδα με το γκολ της ισοφάρισης σε 2-2. Επίσης στο 92ο λεπτό ο «άρχοντας» του αγώνα Σταύρος Λάμιας έστειλε στα αποδυτήρια τον Doutzia των γηπεδούχων με κόκκινη κάρτα 2η κίτρινη.
MVP Ο ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕ ΑΒΙΑΣ 4-2…
Χορταστικό θέαμα και στο γήπεδο του ΚΤΕΛ «Γιώργος Λουκαρέας» με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας να καθαρίζει την Α.Ε. Αβίας /Κάμπου με σκορ 4-2. Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι μανιάτες πέτυχαν το 0-1 με μακρινό σουτ του Φλέσσα από 35 μέτρα, στο 10ο λεπτό ο Πανταζής κέρδισε πέναλτι το εκτέλεσε ο Κουρούπης και 1-1, στο 50ο ο ίδιος παίκτης έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό σε 2-1, στο 60ο ο Θεοδωρόπουλος το 3-1, στο 66ο ο Κουρούπης «MVP» του αγώνα ήταν και πάλι πρωταγωνιστής καθώς κέρδισε πέναλτι το κτύπησε από τα έντεκα βήματα ο Τζίφας για να γράψει το 4-1 και στο 90ο ο Κορμπής διαμόρφωσε το 4-2.