Φιλική ήττα για την Καλαμάτα, 2-1 από την Ρόδο στα Γλυκά Νερά - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

Φιλική ήττα για την Καλαμάτα, 2-1 από την Ρόδο στα Γλυκά Νερά

Share This

Με σκορ 2-1 ηττήθηκε στο φιλικό προετοιμασίας που έγινε στα Γλυκά Νερά, στην Αθήνα, η ομάδα της «Καλαμάτας», όπου παρουσίασε δυο πρόσωπα…

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα έκανε νευρική εμφάνιση με αποτέλεσμα να δώσει την ευκαιρία στου Ροδίτες να πάρουν μέτρα και να φθάσουν σε δυο γρήγορα γκολ με τους Γκίνη και Γαργαρέλη.

Στην επανάληψη η εικόνα των Καλαματιανών ήταν εντελώς διαφορετική, με τους Βραζιλιάνους Γουέσλει, Φελίπε σε συνδυασμό με τον Παπαγεωργίου στην άμυνα και τον Παπατόλιο στα χαφ να λειτουργούν πολύ καλά. Αποτέλεσμα αυτού το γκολ του Σουμπίνιο στο 60ο λεπτό, με πέναλτι που κέρδισε ο Κέρι, με το σκορ να μειώνεται σε 2-1.

Στη συνέχεια μια ακόμα ευκαιρία είχε ο Κέρι, στάθηκε όμως άστοχος και δεν μπόρεσε να φθάσει στο γκολ της ισοφάρισης με αποτέλεσμα το παιχνίδι να τελειώσει  με 2-1 υπέρ της Ρόδου.