ΒΕΡΟΙΑ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2-0 με νέα άδικη ήττα - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

ΒΕΡΟΙΑ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 2-0 με νέα άδικη ήττα

Share This
Ακόμα μία ήττα γνώρισε σήμερα το απόγευμα η ομάδα της Καλαμάτας που έχασε από την Βέροια με σκορ 2-0. Η τοπική μας ομάδα σε ένα ακόμη παιχνίδι έδειξε τις αδυναμίες που έχει, γνωρίζοντας μία δίκαιη ήττα από έναν αντίπαλο που ήξερε τι ήθελε μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Η αναμέτρηση δεν πρόσφερε πολλές συγκινήσεις καθώς έγινε ένα σχετικά μέτριο ματς αφού η Καλαμάτα δεν έδειξε ότι θα μπορούσε να απειλήσει και να διεκδικήσει κάτι περισσότερο. Το σκορ άνοιξε στο 19′ όταν ο Πασάς από τα έντεκα βήματα ευστόχησε στο πέναλτι, που κέρδισε ο Σιμόνι, τον οποίο ανέτρεψε καθαρά ο Ιντζίδης. Η Βέροια έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ στο 32′ και στο 35′ και έκλεισε το ημίχρονο με άλλες δυο ευκαιρίες με τον Ν. Ζούρκο και τον Σιμόνι. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα επιχείρησε να αντιδράσει. Στα πρώτα λεπτά έδειξε να πιέζει αλλά όλη της η επιθετική δραστηριότητα τελείωνε χωρίς τελική προσπάθεια.
 Η Βέροια στο 75′ και πάλι με τον Πασά που μετά από μπαλιά του Βεργώνη, ανάμεσα σε δυο αμυντικούς προχώρησε και με πλασέ πέτυχε το 2-0. Βέροια: Βοσνιάδης, Μουχάλης, Στάμου, Μαραγκός, Πεταυράκης, Βεργώνης, Πολύζος, Ζούρκος Ν. (85′ Σκαθαρούδης), Πέντα (80′ Χατζάρας), Σιμόνι (68′ Ταΐρης), Πασάς. Καλαμάτα: Στεφανάκος, Τσουβαλτσίδης (56′ Ράκιτς), Κωνσταντινόπουλος, Μάκος, Ιντζίδης (46′ Τζόκιτς), Μπάμπης, Ζαχαρόπουλος, Στεργίδης, Αλεξόπουλος, Καζβιρόπουλος, Βουκμίροβιτς. Διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών) Βοηθοί: Νταβέλας (Μακεδονίας), Αναστασιάδης (Σερρών) 4ος: Κεφαλάς (Σερρών)